Program CANDIS

W okresie styczeń – grudzień 2020 r. przy współpracy z CM UNIMED SP. Z O.O. realizujemy program CANDIS –  krótkoterminowy program terapii dla osób uzależnionych od marihuany lub innych przetworów konopi. CANDIS adresowany jest do osób pow. 16 lat życia, wykorzystuje założenia i metodę dialogu motywującego oraz koncepcje behawioralno – poznawcze.

Udział w programie jest

  • bezpłatny
  • nie wymaga skierowania
  • zarejestrować można się osobiście, telefonicznie lub przez osoby trzecie. Ul. Młodej Polski 7 30-131 Kraków tel. 12 415 81 12 mail: rejestracja@unimed-nzoz.pl

Program CANDIS jest rekomendowany i promowany w Polsce przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomani.

Program CANDIS jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Skuteczność programu CANDIS została potwierdzona w badaniach ewaluacyjnych prowadzonych przez Uniwersytet Techniczny w Dreźnie.

www.programcandis.pl

Wielu użytkowników konopi zgłaszając się na terapię ma wątpliwości co do jej celu. Waha się pomiędzy zaprzestaniem używania a ograniczaniem używania. Niekiedy, taka huśtawka decyzyjna może stanowić przeszkodę w szukaniu pomocy, ponieważ osoba używająca sądzi iż dopiero zgłosi się na terapię, gdy ten dylemat co do celu, rozstrzygnie samodzielnie. Tymczasem niepewność i wahanie to  naturalny stan gdy mamy podjąć ważną decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.